Ce post de radio asculti?

Loading...

Au bătut Otopeniul. Greu.

Sibiul a muncit serios pentru un succes cu Otopeniul. CSU a jucat slab în sfertul doi în care universitarii au reuşit "performanţa" de a marca 10 puncte.

CSU Sibiu - CS Otopeni 97-77 (27-16; 10-29; 31-19; 29-13)

Ceea ce trebuia să fie un meci de relaxare înaintea derbiului de miercuri de la Ploieşti a fost până la urmă un adevărat meci de campionat. Sibiul a vrut să nu alerge serios pentru a bate Otopeniul, iar oaspeţii au crezut că pot da marea lovitură, dar pînă la urmă, totul a avut un final fericit pentru universitari. Chiar dacă Otopeniul a condus cu 37-45, la pauza mare Sibiul a remontat handicapul. Clavon, Hatcher şi Crăciun au reparat totul după pauză. La final antrenorul lui CSU Sibiu, Peter Schomers era fericit pentru succesul echipei sale, ajunsă la 14 victorii consecutive în campionat, dar a mărturisit gruparea sa nu trece print-o perioadă tocmai fericită.

Urmăriţi înregistrările video de mai jos cu ce a spus antrenorul Sibiului după meci.